در سئو نو آموز هستید یا نیاز به ساماندهی دانسته های خود دارید ؟
راهنمای نو آموزان سئو تا کنون بیش از سه میلیون بار خوانده شده است و اطلاعات جامع ، به روز و دقیقی که شما به آن احتیاج دارید تا به نهایت پتانسیل خود در سئو برسید را رایگان در اختیار شما قرار میدهد.


سئو چیست ؟ بهینه سازی موتور های جستجو چیست ؟

سئو به انگلیسی SEO : Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو ، یک سیاست بازاریابی برای نمایش بیشتر و مناسب تر وبسایت در جستجو های اینترنتی و در موتور های جستجو (نه تبلیغات) است. سئو مجموعه فعالیت هایی تکنیکی و خلاقانه است که با هدف بهبود رنکینگ وبسایت ها در موتور های جستجو ، جذب ترافیک بیشتر از موتور های جستجو و در نهایت نمایش بیشتر در اینترنت برای یک وبسایت به کار گرفته میشود . سئو مجموعه از اقدامات است که از اضافه کردن لغاتی خاص در صفحه شروع شده و و نهایتاً تا گرفتن لینک از وبسایت های دیگر ادامه پیدا میکند. گاهی اقدامات سئو بسیار ساده است و میتوان با تغییرات کوچک تفاوت های بسیار بزرگی به وجود آورد . صرفاً به عنوان اولین قدم باید مطمئن باشید که ساختار وبسایت شما برای بررسی بهتر توسط موتور های جستجو کاملاً آماده و استاندارد های مناسب برای آن رعایت شده است.

برای سئو مناسب در وبسایت ها باید عملیات و تکنیک های سئو را به دوگروه تقسیم کرد. دسته اول بهینه سازی برای موتور های جستجو و دسته دوم بهینه سازی برای کاربران وبسایت . سئو صرفاً به معنای بهینه سازی برای موتور های جستجو نیست. بلکه سئو به معنای بهتر کردن وبسایت برای کاربران وبسایت شما نیز به کار میرود. در سوییت وب ما معتقد هستیم که این دو گروه از تکنیک ها تکمیل کننده یکدیگر هستند و نمیتوان به نتایج مطلوبی بدون به کار بردن هر دو گروه از تکینک های سئو دست پیدا کرد .

این نوشتار با این هدف تهیه شده است که تمامی عوامل مختلف و دخیل در مورد سئو را پوشش دهد و تاثیر هر کدام را در سئو وبسایت ها شرح دهد. از یافتن مناسب ترین کلمات کلیدی برای وبسایت شما ، تا بهینه سازی وبسایت شما برای موتور های جستجو و کاربران ، لینک و بک لینک سازی و حتی تکنیک های بازاریابی دیجیتال برای برند سازی وبسایت شما . اگر این موارد و اسم ها برای شما ناآشنا و گیج کننده هستند نگران نباشید این واژه ها برای ما هم در ابتدای کار نا آشنا بودند . شما تنها نیستید ، این وبسایت برای آموزش رایگان این موارد تهیه شده است و ما برای کمک اینجا هستیم.


چرا به سئو نیازمند هستیم ؟ دلایل استفاده از تکنیک های سئو چیست ؟

بزرگترین سهم از ترافیک اینترنتی در دستان کاربران در موتور های جستجو مانند گوگل ، یاهو و بینگ اتفاق می افتند . با این که شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام و فیسبوک نیز سهمی از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده اند و میتوانند ترافیک بزرگی از کاربران را به وبسایت شما هدایت کنند ، ولی هنوز هم موتور های جستجو با اختلاف زیادی مهمترین منبع برای تأمین ترافیک کاربران در اینترنت هستند . این حقیقت برای تمامی وبسایت های فروشگاهی ، تولید محتوا ، بلاگ ها و حتی صفحات دولتی مانند پلیس راهور نیز صادق است.

نکته مهم درباره موتور های جستجو این است که آنها دقیقاً قشر هدف (کاربرانی که به دنبال وبسایت شما هستند ) را به وبسایت شما هدایت میکنند و افرادی که به وبسایت شما می آیند کاملا به دنبال نوع محتوای تولید شده توسط شما و یا کالاهایی که شما به فروش میرسانید می باشند . موتور های جستجو به معنای اتوبانی از کاربران نیازمند به کالا و خدمات شما هستند که اگر آن موتور جستجو بتواند تمامی وبسایت شما را ایندکس کند میتوانند آن ترافیک کاربر را برای اطلاعات مورد نیاز کاربران به وبسایت شما بیاورند . اگر وبسایت شما دارای ساختار مناسب برای ایندکس شدن در موتور های جستجو نباشد ، شما حجم بسیار بالایی از کاربرانی که از وبسایت شما استفاده خواهند کرد را به طور روزانه از دست میدهید.

واژگان جستجو شده توسط کابران که به آنها کوئری (Query) گفته میشود ، دارای ارزش بسیار بالایی هستند . تجربه بارها نشان داده است که میزان و نوع ترافیک ارسالی از موتور های جستجی میتواند باعث موفقیت یا شکست کسب و کار های آنلاین شود. وارد شدن ترافیک از قشر هدف به وبسایت شما ، میتواند باعث استفاده کردن کاربراز وبسایت ، معروف شدن وبسایت و در معرض دید بودن آن و در نهایت درآمد های بالا از وبسایت شود . سرمایه گذاری در سئو ارزانترین و کارآ ترین روش برای موفقیت کسب و کار های اینترتی است و این سرمایه گذاری بیشترین میزان برگشت سود نسبت به سرمایه را در میان تمامی روش های تبلیغات کسب و کار های آنلاین به خود اختصاص داده است.

اهمیت سئو برای موتور های جستجو

امروزه موتور های جستجو بسایر هوشمند تر از گذشته هستند و این روند هوشمندی هر روز در حال پیشرفت بیشتر است. با این حال علیرغم میزان الگوریتم های بکار رفته در آنها هنوز به کمک انسان ها برای بهبود روند هوش خود نیازمندند. موتور های جستجوی معروف مانند گوگل و یاهو و بینگ هر روزه در تلاش هستند تا نحوه جستجو کردن خود را بهبود بخشند و نتایج بهتری به کاربران خود ارائه دهند. علیرغم تلاش بی وقفه و سریع طراحان و برنامه نویسان گوگل ، موتور های جستجو همچنان با محدودیت هایی روبرو هستند که این محدودیت ها میتواند با استفاده صحیح شما از تکنیک های سئو به راحتی از بین بروند. سئو کردن به روش صحیح میتواند روزانه هزاران کاربر را از کالا ها و محتوای وبسایت شما مطلع کند ، در حالی که سئو کردن به روش اشتباه و یا غیر قانونی میتواند شما را از دید هزاران کاربر ارزشمند دورنگه دارد.

با استفاده از تکنیک های صحیح و قانونی سئو ، علاوه بر قراردادن محتوا در دید موتور های جستجو برای ایندکس شدن بهتر ، تکنیک های سئو محتوا را در مکان هایی قرار میدهد که کاربر بتواند راحت تر آنها را پیدا کند و در نتایج بدست آمده در جستجو از آنها استفاده کند. محیط اینترنت هر روز رقابتی تر می شود و وبسایت هایی که بر روی سئو خود کار میکنند شاهد رشد روزافزونی در تعداد کابران خود هستند.

آیا میتوانیم خودمان سئو را انجام دهیم یا به متخصص در این زمینه نیازمندیم؟

سئو در کل امری پرجزییات است . ولی چون ساختار آن ساده است فهم آن کار بسیار راحتی است . حتی درکی سطحی از نحوه فرآیند سئو میتواند تفاوتی بزرگ در راندمان سئو وبسایت ها ایجاد کند. آموزش های رایگان برای سئو در سطح اینترنت زیاد است و هدف تیم سوییت وب دراین وبسایت نیز این است که آموزش های فارسی برای بهبود سئو در سطح کشور ایجاد کند. شما میتوانید با اندکی مطالعه و با به کاربستن دانسته های خود در زمینه سئو در مدت کوتاهی به راندمان مناسبی در این زمینه برسید.

با توجه به میزان تعهد شما به یادگیری و مطالعه و میزان پیچیده بودن وبسایتی که بر روی آن کار میکنید ، ممکن است تصمیم بگیرید که خود بر روی سئو وبسایت خود کار کنید و یا این که کار را به تیم های تخصصی سئو کار بسپارید. تیم های سئو کار که به صورت قراردادی بر روی سئو وبسایت ها کار میکنند به دو دسته کلی تقسیم میشوند : سئوی قانونی و سئوی غیر قانونی. توصیه میکنیم که حتما از روش های قانونی استفاده کنید تا موتور های جستجو برای کار وبسابت شما ارزش قائل شده و شما در ایندکس کردن های خود به رتبه های بالاتری ببرند.

چه این کار را خود انجام دهید و چه آن را با پیمانکار بسپارید ، در هر دوصورت نیازمند دانستن اصول پایه در سئو هستید تا به نتایج مطلوب برسید و بتوانید کار را از پیمانکار خود تحویل بگیرید.

آیا آموزش سئو در سوییت وب رایگان است ؟

آموزش های وبسایت سوییت وب کاملا رایگان است و ما در این وبسایت در تلاش برای آموزش هستیم. به شما توصیه میکنیم که اگر میتوانید علم خود را در این باره گسترش دهید و همیشه به دنبال دانسته های جدید باشید. ما در سوییت وب در تلاش هستیم که مقاله های جدید را بر روی وبسایت قرار دهیم تا بتوانید از آن بهره کامل در سطح استاندارد های روز اینرنت جهانی را ببرید.

ما د رتلاش هستیم تا تمامی مطالب آموزشی ، گویا و روان باشد تا بتوانید در اوغات فراغت خود در مترو و یا در منزل و محل کار آنها را مطالعه کنید و اگر مشکلی در این زمینه دارد آن را با ما در میان بگذارید.

تمامی موارد نام برده در این نوشتار مهم بوده و ارزش مطالعه دارد. تیم سوویت وب در تلاش است تا محتوایی مناسب برای خوانندگان خود به وجود بیاورد.


شروع به آموزش سئو

مجموعه راهنمای نو آموزان : سئو وبسایت (SEO) توضیحاتی آموزشی با جزییات کامل است که روش کار و بررسی موتور های جستجو را با جزییات کامل توضیح میدهد. این نوشتار ، استراتژی های پایه و اصولی را که هر وبسایتی را برای موتور های جستجو مناسب سازی میکند را شرح میدهد . میتوانید در ادامه نسخه PDF از هرکدام از فصل ها را دانلود کنید و برای زمانی هایی که دسترسی به اینترنت ندارید ، آن را مطالعه کنید!

تماس با ماSweetWeb.Ir@Gmail.com22793514


تهران پاسداران دولت رحمانی غفاری بن بست تفضلی پلاک 7خانه

درباره ما

وبلاگ

قیمتها

تیم ما

نمونه کار ها

شبکه های اجتماعی
All Rights reserved for SweetWEB.ir